SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM ZİNCİRİ

Dünyanın Lider Yavru Balık Üreticisi

Yılda 393,5 Milyon Yavru Balık

Kılıç’ın Avrupa standartlarında üretim yapan yavru balık üretim tesisleri, 2005 yılında aldığı ISO 9001 kalite yönetim belgesi ile kalitesini bir kez daha kanıtladı. Yılda 393,5 milyon yavru balık üretilen bu tesislerde, tüm üretim süreci özel bir izleme sistemiyle takip edilir.

Açık Deniz’de 14-22 Ay

Akdeniz’in Serin Sularından Sofralara

Kılıç’ın büyütme tesislerinin %100’ü Açık Deniz (Off Shore) sistemleridir. Bu tesislerimizde son teknolojiye sahip otomatik yemleme sistemleri, su altı ve su üstü kameraları kullanılır. Deneyimli mühendis, dalgıç ve uzman personelin çalıştığı tesislerimizde, gerek su altı gerekse su üstü kontroller büyük bir dikkat ve özveri ile yapılır.

Ortalama 14-22 ay içinde porsiyonluk boyutlara ulaşan Levrek ve Çipura balıkları, yine Kılıç Holding bünyesindeki paketleme tesislerine gönderilir. Balıklarımızın Akdeniz’in serin sularında başlayan yolculuğu, burada da devam eder ve uygun koşullarda paketlendikten sonra sofralarınızda son bulur.

Doğal Ortam, Doğal Üretim

Doğal Ortamda Büyüme

Uygun su akıntıları, soğuk berrak sular ve oksijen seviyesi, balıklarımızın en iyi şekilde yetişip, size ulaşması için büyük önem taşır. Bu yüzden Kılıç’ın yetiştirme tesisleri, bu faktörlere göre oluşturulur ve düzenlenir. Böylece 50-60 metre derinlikteki Açık Deniz sistemlerimiz, balıkların en doğal ortamlarında kaliteli bir şekilde yetişmelerini sağlar.

2 Yılda Büyüyüp 2 Saatte Sofranıza Geliyorlar!

Onlar Bizim Ellerimizde Büyüdüler!

Kılıç, yetiştirdiği balıkların üretim aşamasından tüketiciye ulaşmasına kadar geçen süreçte, tüm standartları titizlikle uygular. Siz değerli müşterilerimiz, Kılıç ürünlerini gönül rahatlığı ile tüketir. İşin sorumluluğuyla hareket eden Kılıç, ürünlerini en uygun şartlarda, Türkiye’nin en seçkin hipermarketlerine ulaştırır. Ayrıca Türkiye’nin her bölgesi sağlıklı ve lezzetli balıkla tanışsın diye İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki bölge müdürlüklerimiz, büyük bir özveriyle çalışır.

Satış Dağıtım Ağı

Satış Dağıtım Ağı

Yıllık 40.000 ton üretim kapasitesine sahip Kılıç, ürünlerini onlarca ülkeye ihraç eder. Her geçen gün hedeflerini daha da büyüten Kılıç’ın ihracat ağında başta İtalya, Rusya, İngiltere, Hollanda, İspanya, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın tamamı, ABD, Kanada gibi deniz aşırı ülkeler, Ürdün, Lübnan, Irak gibi Orta Doğu Ülkeleri, Kazakistan, Azerbaycan gibi Türki Cumhuriyetler, BAE, Mısır, Libya gibi Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok ülke bulunur.

Sertifikalarımız

Ürün kalitesini her şeyin önünde tutan Kılıç;

• ISO 14001
• GLOBAL G.A.P.
• ISO 9001
• ISO 22000
• BRC
• IFS
• ORGANİK YEM TEDARİĞİ
• ORGANİK
• ASC
• HELAL standartlarına göre üretim yapar, yetiştirmeden dağıtıma tüm süreçlerde bu standartların gerektirdiği işlemleri uygular.