İ. Ü. SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ MEZUNLARINI HAYATA UĞURLADI

KILIÇ, İSTİHDAMDA DA LİDER

 

IMG-20150626-WA0003İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nin “2014-15 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni” 26.06.2015 Cuma günü İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Dr. Cemil Birsel Konferans Salonu’nda yapıldı.

Törende, açılış konuşmalarının ardından, fakülteye çeşitli katkılarda bulunan kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi.

Su Ürünleri Sektörü’nün lideri olarak, 2 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş.’nin plaketini, İ.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Devrim Memişoğlu, Yurtdışı Yatırımlar Müdürü Dr. Atilla Özdemir’e takdim etti.

Mezuniyet töreninde, dereceye giren öğrencilere de sektörde faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri tarafından çeşitli armağanlar verildi…

KILIÇ, İSTİHDAMDA DA LİDER

Dünya’nın en büyük çipura ve levrek üreticisi, ülkemizin ve Avrupa’nın lider su ürünleri kuruluşu Kılıç, 2 binden fazla kişiye sağladığı istihdamla bu alanda da lider konumda bulunuyor.

Holding bünyesinde çalışanların mezun olduğu bölüm ve okullar, departmanlara göre değişkenlik arz ediyor.

Üretim tesislerinde ağırlıklı olarak su ürünleri mühendisleri ve su ürünleri teknikerleri çalışıyor. Bu tesislerde görev yapan şirket personeli ağırlıklı olarak Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi mezunlarından oluşuyor.

Holding yöneticileri, Türkiye’nin belli başlı üniversitelerinin su ürünleri mühendisliği ve teknikerliği bölümlerinde eğitim görenlerin başvurularını alıyor ve bu alandaki tesis ve birimlerinde değerlendiriyor.

İş başvurularındaki değerlendirmelerde, görev yapılacak departmanı, iş prosesini, personelin ilgili alanda uzmanlaşmasını sağlayan destekleyici sertifika programları ve tecrübe kriterleri de göz önünde bulunduruyor.

Kılıç Holding, su ürünleri sektörünün lideri ve aynı zamanda su ürünleri mühendisliği ve teknikerliği alanlarında bir okul. Bu okul, su ürünleri mühendisliği bölümü bulunan üniversitelerden aldığı stajyerlere ev sahipliği yapıyor. Ve bu gençler, staj sonucunda, mezun olacakları yıl itibariyle değerlendirilmek üzere başvuru formu dolduruyor.

Her yıl Holding bünyesine su ürünleri mühendisliği, gıda mühendisliği ve teknikerler olmak üzere birçok bölümden 70 ile 80 arasında değişen stajyer alınıyor. Öğrencinin staj yaparak işyeri kültürünü tanıması, işi tanıması, işin kendisi için uygunluğunu anlaması, hedeflerini ve uzmanlaşmak istediği alanı belirlemesi, kariyer rotasını çizmesinde son derece önem taşıyor. Ve bu stajyer öğrenciler açısından, sektörü Kılıç ortamında ve kültüründe, iş zenginliği içinde öğrenmek büyük bir şans ve ayrıcalık olarak öne çıkıyor…