Dünyada Kılıç

dunyada_kilic (2)

Kılıç olarak biz, sağlıklı beslenmenin dünyada herkesin hakkı olduğuna inanıyor ve sağlıklı bir hayat sürmek için gerekli olan proteine ulaşmanın da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Kurulduğumuz 1991 yılından beri de bunu sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Özenle ürettiğimiz balıklarımızla sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak, en önemli misyonumuz.Bu amaçla sürekli yeni yatırımlar yapıyor, ülkemizde ve dünyada yaşayan her kesime hitap eden sağlıklı, lezzetli ve ekonomik ürünler geliştiriyoruz.

Çevreye verdiğimiz önemle en son teknolojileri kullandığımız tam entegre tesislerimizde üretim yapıyoruz.Yaşanılası bir dünya için sürdürülebilir bir üretimin şart olduğuna inanıyoruz. Bunun bilinci ve sorumluluğuyla da üretimimizde karbon salımı azaltımına büyük önem veriyoruz. “Karbon Ayak İzi”nin minimize edilmesinde, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelimin maksimum seviyede olması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizdeki ve yurt dışındaki mevcut yatırımlarımızı buna göre dönüştürüyor, gelecekle ilgili yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz.

Bodrum’dan başlayan ve çeyrek asıra yaklaşan Su Ürünleri Sektörü’ndeki yolculuğumuzda, aradan geçen zaman içerisinde 1000 kattan fazla büyüdük. Muğla’dan dünyanın 5 kıtasındaki 40’dan fazla ülkeye yaptığımız ihracat 100 milyon Dolar’ı aştı. Bu performansımızla 5 yıldır üst üste Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nün ihracat şampiyonu olduk.

Türkiye’ye kazandırdığımız döviz ve ödediğimiz vergilerle ekonomimize önemli katkılarda bulunmaktan gurur duyuyoruz. İhracat yaptığımız pazarlara yakın olarak lojistik avantajlarından yararlanmak adına yurt dışındaki yatırım fırsatlarını da değerlendiriyoruz. İtalya’daki yatırımlarımızın ardından son olarak Arnavutluk’a yatırım yaparak alabalık üretimine başladık

Avrupa’nın öncü kuruluşları arasında yer aldığımız sektörümüzde ülkemizin lideriyiz. “Dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi” unvanımızı da gururla taşıyoruz.

Ve şimdi dünyada ilklerden biri olarak orkinos üretmeyi başaran kuruluş olduk. Tüm insanlığın geleceğini ilgilendiren beslenme konusunda böylesine olağanüstü bir faydaya imza atmış olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Nihai hedefimiz, dünyanın en büyük su ürünleri kuruluşu olmak.