2014 YILI KURUMLAR VERGİSİNDE KILIÇ DENİZ ÜRÜNLERİ, AÇIK ARA FARKLA MUĞLA BİRİNCİSİ OLDU

MUĞLA’NIN AÇIK ARA FARKLA VERGİ REKORTMENİ KILIÇ

Muğla Gelir İdaresi Başkanlığı 2014 yılı vergi rekortmenlerini açıkladı. Buna göre listenin ilk sırasında Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş. yer aldı. Kılıç Deniz, 75 milyon 608 bin lira beyan ettiği gelirine karşılık 15 milyon 121 bin 631 lira vergi tahakkukuyla liste başı oldu.

Kılıç Deniz, ISO tarafından (İstanbul Sanayi Odası) “Türkiye’nin En Değerli Kamu Ve Özel Sektör Firmaları”na ilişkin yaptırdığı araştırmada Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş. 2013’e göre 82 sıra birden yükselerek genel sıralamada 245. sıraya yükselmeyi başarmıştı.

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri Sektöründe İhracat Birincilik Ödülü de yine son 4 yılın şampiyonu olan Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş.’nin dış ticaret firması KLC Gıda Ticaret A.Ş. firmasının olmuştu.

DÜNYANIN EN BÜYÜK ÇİPURA-LEVREK ÜRETİCİSİ; KILIÇ

orhan-kilic-photo1991 yılında kurmuş olduğu firması ile akvakültür sektörüne adım atan Orhan Kılıç, 1993 yılında Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu. Orhan Kılıç’ın 20 yılı aşan profesyonel deneyimi ile Kılıç Deniz, akvakültür sektörüne ve ticaretine gelişim ve katkı sağlayan sayısız ilklere imza atan, hizmetler veren, sektöründe üretimde ve ihracatta lider, ileri teknoloji kullanımı ve çevre duyarlılığında öncü bir kurumdur.

Kılıç, yetiştirdiği balıkların yüzde 70’ini, başta AB ülkeleri olmak üzere, dünyanın 5 kıtasında 40’tan fazla ülkeye ihraç ediyor. Üretimin yüzde 30’u da Türkiye pazarına sunuluyor.

Yıllık 40 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Kılıç, 2014 yılında 105 milyon USD’ın üzerindeki ihracatıyla önemli bir rekora imza atarak sektöründe üst üste 5. kez ihracat birincisi oldu.

Kılıç, performansını her geçen gün yükselterek hem su ürünleri sektörünü büyütmeyi hem de ülkemizde kişi başına düşen balık tüketimini arttırıp, sağlık nesillerin yetişmesini sağlamayı hedefliyor.

Yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlayan Kılıç, yurt içi ve yurt dışındaki yatırımları ve know-how ihracatıyla Türkiye’nin en büyük 10 sanayi kuruluşu arasında yer alma hedefine doğru da emin adımlarla ilerliyor…